Adaptacja poddasza - sprawdź pomysły!

Adaptacja poddasza - sprawdź pomysły!

Adaptacja poddasza to świetny pomysł, aby zyskać dodatkową przestrzeń w domu. Mimo, że jest to przedsięwzięcie, które wymaga wiele pracy i odpowiedniego budżetu, to jest to świetny pomysł, który z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę! Sprawdź nasze pomysły na aranżację przestrzeni na poddaszu.

Zanim zaczniesz remont - o tym warto pamiętać!

Adaptacja poddasza to poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego zaplanowania. Zanim rozpoczniemy prace remontowe, musimy zorientować się, czy nasz strych spełnia wszelkie wymogi, aby stać się przestrzenią użytkową. Powinien przede wszystkim posiadać odpowiednią wysokość, kształt dachu, światło, a także ocieplenie. Przestrzeń należy nie tylko dokładnie ocieplić, ale także zapewnić odpowiednią wentylację czy ogrzewanie. W przypadku adaptacji poddasza, do ocieplenia doskonale sprawdzi się izolacja natryskowa pianką poliuretanową. To niezwykle popularne rozwiązanie ze względu na to, że jest szybkie w wykonaniu oraz trwałe.

Przestrzeń do pracy i odpoczynku

Możliwości adaptacji poddasza jest wiele. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakiego pomieszczenia najbardziej nam brakuje. Doskonałym pomysłem na adaptację strychu jest stworzenie przestrzeni do pracy, czyli po prostu komfortowego gabinetu, a także miejsca do relaksu i odpoczynku. To idealne miejsce na taką aranżację, gdyż nie dociera do niego codzienny hałas i domowy zgiełk. Możemy więc w pełni skupić się i spędzić czas w ciszy i komfortowych warunkach. Mimo skosów, taką przestrzeń możemy urządzić w sposób funkcjonalny, ale także stylowy. Z pewnością zmieścimy obszerne biurko oraz wygodne krzesło. Świetnym pomysłem będzie także duży wygodny fotel, w którym możemy wygodnie usiąść i zagłębić się w ulubionej lekturze. Jakie styl sprawdzi się najlepiej w takim wnętrzu? Przede wszystkim skandynawski, który charakteryzuje się minimalizmem i prostotą, ale także przytulnością. Białe meble, jasna podłoga, a także różnego rodzaju dodatki tekstylne, jak poduszki, koce czy miękki dywan - to strzał w dziesiątkę!

Miejsce do rozrywki i na trening

Poddasze może być także doskonałą przestrzenią służącą rozrywce. To świetne miejsce, w którym możemy spędzać czas z przyjaciółmi. Na poddaszu możemy zmieścić wygodną kanapę, a także telewizor, na którym możemy oglądać firmy lub grać. Na poddaszu mogą także znaleźć się piłkarzyki, a także różnego rodzaju gry planszowe. Część poddasza możemy także przeznaczyć na zaaranżowanie domowej siłowni. Z pewnością będzie to doskonałe miejsce do treningu!