Poznaj zalety domu piętrowego

Poznaj zalety domu piętrowego

Wiele osób, które planują budowę domu zastanawia się, czy dom piętrowy to dobre rozwiązanie. Według nas - owszem! Dom piętrowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że będzie on niezwykle praktyczny i funkcjonalny. W tym artykule przedstawiamy zalety domu piętrowego. Sprawdź!

Dom piętrowy - funkcjonalność, którą docenią wszyscy domownicy

Główną zaleta budowy domu piętrowego jest fakt, że może zabierać on zdecydowanie mniej przestrzeni, niż parterowy. W związku z tym to doskonałe rozwiązanie, jeśli posiadamy małą działkę. Nowoczesne projekty domów piętrowych uwzględniają obecnie różnego rodzaju działki - wąskie, małe, niestandardowe. To doskonały sposób na praktyczny dom z odpowiednią ilością miejsca dla całej rodziny. Dom parterowy to przede wszystkim funkcjonalność - na parterze znajduje się strefa dzienna i pomieszczenia takie jak kuchnia, salon, toaleta oraz spiżarnia. To tutaj najczęściej przebywamy w ciągu dnia, zapraszamy gości oraz spędzamy czas z bliskimi. Piętro powinno być przestrzenią służącą do relaksu i odpoczynku. To właśnie na piętrze powinny znajdować się sypialnie, pokoje dzieci oraz łazienki czy garderoba. To strefa tylko dla domowników, do której możemy udać się zawsze wtedy, kiedy zależy nam na ciszy i spokoju.

Jaki dach w domu piętrowym?

Dach jest istotnym elementem domu i sprawia, że dom nabiera konkretnego wyglądu i charakteru. Najbardziej popularne są dachy skośne - jedno-, dwu- oraz wielospadowe. Są niezwykle zróżnicowane i można je urozmaicić w różnoraki sposób. Coraz bardziej popularne stają się również dachy płaskie, dzięki którym w pomieszczeniach nie ma skosów, co daje możliwości maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Niezależnie od tego, jaki rodzaj dachu wybierzemy, bardzo ważny jest również jego kolor. Na rynku dostępne są różnego rodzaju farby do dachów. Kolor powinien być dostosowany do stylu budynku. Najczęściej taki sam kolor posiadają ramy okienne oraz brama garażowa. Warto także dobrać ogrodzenie pod kolor. Dzięki temu wygląd zewnętrzny domu będzie prezentował się niezwykle spójnie i estetycznie. W końcu to, co widzimy na pierwszy rzut oka staje się niejako wizytówką domu.

Dom piętrowy - wiele możliwości aranżacji

Domy piętrowe dają wiele możliwości aranżacji. W środku możemy zdecydować się na tradycyjne oddzielenie pięter, a także na antresolę. Elementem dekoracyjnym w domu piętrowym są przede wszystkim schody. W tym przypadku możliwości aranżacyjnych jest wiele - schody jednobiegowe, dwubiegowe, spirale. Do budowy schodów wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. Niezwykle efektownym i stylowym rozwiązaniem, które sprawi, że wnętrza nabiorą elegancji i będą przykuwać wzrok są balustrady szklane Wrocław. Coraz chętnie wykorzystuje się je na zewnątrz domu, na przykład do zabudowy balkonu lub tarasu znajdującego się na piętrze domu. To niezwykle nowoczesne i stylowe rozwiązanie!