Praktyczne porady dla osób planujących budowę tarasu z desek kompozytowych

Praktyczne porady dla osób planujących budowę tarasu z desek kompozytowych

Praktyczne porady dla osób planujących budowę tarasu z desek kompozytowych

Słońce, odpoczynek, czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi - wszystko to wydaje się o wiele przyjemniejsze na tarasie. Aby jednak cieszyć się nim w pełni, warto zadbać o odpowiedni wybór materiałów. Szczególnie godnym uwagi jest produkt, jakim są deski kompozytowe, które zyskują coraz więcej fanów. Dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Pocztałkujący z tarasem - dlaczego warto zainwestować w deski kompozytowe?

Deski kompozytowe to produkt, który łączy w sobie trwałość i estetykę. Są nieprzemakalne, odporne na działanie czynników atmosferycznych, a dzięki różnorodności kolorów i faktur, można je dopasować do każdego stylu. Co więcej, nie wymagają szczególnej pielęgnacji i są łatwe w montażu. Jednym słowem, dla wielu osób są one doskonałym rozwiązaniem, które gwarantuje lata cieszenia się pięknym i funkcjonalnym tarasem.

Podróż po świecie desek kompozytowych - jak je wybrać i czego unikać podczas budowy tarasu?

Podczas zakupu desek kompozytowych warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Na początku sprawdźmy, z jakiego materiału są wykonane – najlepsze są te, które składają się w 50% z mączki drzewnej, 45% z polipropylenu i 5% z kleju i barwników. Kolejnym ważnym krokiem jest zweryfikowanie właściwości antypoślizgowych – ważne dla bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy na tarasie będą bawić się dzieci. Dodatkowo, sprawdźmy, czy deski są odporne na działanie promieni UV, które mogą znacząco obniżyć ich estetykę.

Jeżeli chodzi o budowę tarasu, to warto pamiętać, że podłoże powinno być odpowiednio przygotowane, stabilne i poziome. Konieczne jest też zastosowanie geowłókniny, która zapobiegnie przerastaniu trawy i chwastów. To wszystko sprawi, że taras będzie trwały i solidny. Oczywiście, całość pracy może wykonać profesjonalna ekipa - na przykład ciesząca się dużą popularnością na rynku lubelskim - deski tarasowe lublin.

Kroki końcowe i pielęgnacja - jak cieszyć się tarasem na lata?

Właściwie dopasowane deski kompozytowe to dopiero początek ogrodowej przygody. Choć wymagają one minimalnej interwencji w kwestii pielęgnacji, ta również jest potrzebna. Oto najważniejsze kwestie:

  • Czyszczenie - zwykła woda z dodatkiem delikatnego detergentu i szufelka wystarczą do utrzymania czystości.
  • Usuwanie zabrudzeń organicznych - liście, kwiaty czy owoce mogą zostawić na powierzchni trudne do usunięcia plamy, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę.
  • Ochrona przed zarysowaniami - choć deski kompozytowe są wytrzymałe, to warto zachować ostrożność przy przesuwaniu ciężkich mebli.

Kiedy zdecydujemy się na profesjonalną ekipę, jak np. deski tarasowe lublin, nie musimy martwić się o wiele kwestii związanych z montażem, ale zawsze warto być w temacie na bieżąco, aby cieszyć się swoim tarasem jak najdłużej!