Styl retro w nowoczesnej łazience – czy to możliwe?

Styl retro w nowoczesnej łazience – czy to możliwe?

Powrót do przeszłości: choć nowoczesne, nie musi być bezosobowe

Łazienka to miejsce, które łatwo stać się bezosobowym, sterylnym pomieszczeniem. Nic bardziej mylnego. Style retro oferują niemałe możliwości personalizacji, wprowadzenia ciepla i domowego klimatu do naszej łazienki. To sprzężenie klasyki z nowocześnie zagospodarowaną przestrzenią.

Czy łazienka w stylu retro to dobry pomysł?

Styl retro, choć ma swoje korzenie w przeszłości, to nadal aktualny trend. Zasada "stare, ale jare" to niezaprzeczalny fakt, który jest coraz bardziej popularny, także w branży łazienkowej. To sposób na to, by nasze „królestwo czystości” stało się miejscem o unikalnym charakterze i stylu. Jednak czy retro i nowoczesność mogą iść ze sobą w parze? Najwyższy czas to sprawdzić.

Wszystko, co najlepsze z dwóch światów: jak połączyć retro z nowoczesnością w łazience

Łączenie stylu retro z nowoczesnością to nie tylko możliwe, ale i niezwykle modne rozwiązanie. Wystarczy dobrze przeanalizować oba style, by móc czerpać z nich to, co najlepsze. Szczególnie ważne jest to w przypadku łazienki, gdzie musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie, takie jak meble łazienkowe, kabiny prysznicowe, baterie łazienkowe, wanny, umywalki, a także ceramika sanitarna. Wszystko to musi współgrać z naszym wybranym stylem.

Styl retro w łazience - skąd czerpać inspiracje?

Styl retro w łazience to przede wszystkim wzorzyste płytki, mocno wyraźne kształty mebli, ceramiki sanitarnej czy lusterek. To także materiały, z których korzystano w przeszłości, jak na przykład mosiądz, miedź, a nawet złoto. Suchy, prosty nowoczesny styl możemy "złamać" za pomocą starych, stylowych sprzętów, takich jak wanny wolnostojące retro. To akcesoria, które są nie tylko niezwykle praktyczne, ale stanowią także niebanalną ozdobę wnętrza.

Style, które biorą górę: klucze do sukcesu w łączeniu przeszłości z teraźniejszością w aranżacji łazienek

Aranżacja łazienki, która łączy w sobie elementy retro i nowoczesności, to łatwe do osiągnięcia zadanie. Wszystko zaczyna się od dobrania odpowiednich elementów wyposażenia.

Oto kilka porad, które pomogą nam osiągnąć ten cel:

  • Przemyślane połączenie kolorów - Kolory mają ogromne znaczenie przy wyborze stylu naszej łazienki. Styl retro to przede wszystkim mocne, wyraziste barwy. Nowoczesność natomiast często kojarzy się z surowością – stąd dominacja bieli, szarości i czerni.
  • Wybór dekoracji - Szukajmy starych, unikalnych dekoracji. Mogą to być na przykład retro płytki, lustra w starych ramach czy stare drzwi, które możemy wykorzystać jako dekoracyjny parawan albo drzwi prysznicowe.
  • Wybór sprzętów - Najważniejsze w przypadku sprzętów jest to, by nie zapomnieć, jakie mają one zadanie. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, a dopiero potem stylowe. Wybierając sprzęty, które są nie tylko piękne, ale i użyteczne, możemy z powodzeniem połączyć dwa style, kreując niepowtarzalną aranżację.

Styl retro w nowoczesnej łazience to nie tylko wyzwanie, ale i świetna zabawa podczas projektowania własnej łazienki.